Sivilcelere Karşı Cilt Bakımı

Bir cok kisininn düsündügü gibi sivilce sadece ergenlik cagindaki kisilerde olusmuyor. Olgun ciltlerde de sivilce olabiliyor ve yasli kisilerde bile sivilce tahmin edilmeyecek derecede cok görülüyor. Sivilce sorunu kirk yasina kadar sürebiliyor. Hatta bazen daha da fazla.

Rahatsiz edici sivilcelerde kurtulmak icin özenli ve düzenli bir cilt bakimi olmazsa olmazdir. Sivilceli bir cilt mecburen düzenli olarak temizlenmelidir. Sivilceli ve yagli ciltlere karsi dogru secilmis olan bakim ürünleriyle gayet olumlu sonuclar elde etmek mümkündür. Cogu bakim ürünleri hem genc hemde yasli ciltler icin uygundur.
Cildinizde yeterli bakim ve temizlik uyguladiktan sonra cildinizdeki iyilesmeyi fark etmemeniz imkansiz. Ama tabiki sabirli olmalisiniz. Cünkü sivilcelerin tam anlamiyla kaybolmasi uzun zaman gerektirebilir. Yani kisa bir süre sonra sivilcelerinizin tamamiyle kaybolmasini beklememelisiniz. Düzenli ve dissiplinli bir sekilde bakimi sürdürmelisiniz.

Bakim sirasinda hiyjen konusuna oldukca fazla önem göstermelisiniz. Ellerinizin ve kullanmis oldugunuz havlunuzun temiz olmasi bir hayli önemlidir.

Hem cildinizin hemde kullandiginiz malzemelerin hijyenik olmasina dikkat etmelisiniz.
Cildinizde bulunan sivilceleri kendi yöntemlerinizle patlatmayiniz. Sivilceleri patlatmaniz genelde olumsuz sonuclara yok acar. Örnegin cildiniz enfeksiyonlara karsi daha duyarli ve hassas hala gelir, ya da cildinizde izler kalir. Sivilcelerinizden hic bir sekilde kurtulamiyorsaniz eger mutlaka bir cilt bakim uzmani ile birlikte hareket edin. Onun tavsiyelerine uyun ve onun verdigi ilaclari düzenli olarak kullanin.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*