Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetigi artik trend estetik sekillerinden oldu. Her kadinin hayalidir zaten estetik. Ancak özellikle genital bölgenin pürüzsüz ve mükemmel olmasini isterler. Saglik acisindan da genital bölgenin temiz ve bakimli olmasi gerekir. Yanliz estetik olma sebebi genel olarak güzel görünme ya da saglik acisindan yapilmasi öncelikli tercihlerdir. Kadinlarin genital estetigi neden sectigi konusunda bir cok nedenler yer alir.

Biraz bahsedecek olursak, cok fazla genis olmasi, özellikle bu secim dogumdan sonra cogalir. Cokca enfeksiyon sorunlarinin yasanmasi, cinsel iliskide daha fazla haz alma istegi ve güzel görünmek gibi bir cok sey buna sebeptir.

Genital bölge operasyonlari oldukca agrisiz ve sizisiz tamamlanir. Kadin herhangi bir problem yasamadan bu dönemi atlatabilir. Ancak kasinti, sislik gibi seyler yasanabilmektedir. Lokal olarak yapilan operasyonlar 1 saati gecmeden tamamlaniyor. Genital bölge estetigi tamamlandiginda ortalama 5 günlük bir sürede iyilesme görülür ve 1 ay gibi bir süre sonra cinsel iliskiye girilebilir.

Operasyonlar sirasindan kizlik zarinin bozulmasi gibi sorunlar yasanmaz. Herhangi bir hamilelik durumu yasanmaz. Tuvaletinizi yapmada da problem yasamazsiniz. Yani operasyon sonrasi herhangi bir agri sizi cekmezsiniz. Normal hayatiniza oldugu gibi devam edebilirsiniz. Doktorunuzunda verecegi ilac ve merhemlerle bu daha da rahatlasacaktir. Hic bir sorun yasanmayacagi icinde bu operasyonlar kadinlar icin oldukca cok istek görmektedir.

Göğüs Kanseri Belirtileri,Göğüs Kanseri Tedavisi

Meme Kanseri

Meme kanseri, kadınlarda en fazla görülen kanser türüdür. Vücuttaki hücrelerin kontrolden çıkması ve kontrolsüz bir biçimde çoğalıp çevre dokulara zarar vermesi olarak tanımlanabilir.

Meme kanseri, meme dokusunu meydana getiren hücrelerin kontrol dışı bir şekilde çoğalması ve vücudun değişik yerlerine gidip çoğalmaya devam etmesidir.

Meme Kanserine Yakalanma Riski ;

1- Alkol ve sigara kullanan insanlar

2- Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar

3- Östrojen hormonu tedavisi gören kişiler

4- Geç yaşta çocuk sahibi olan veya hiç çocuk sahibi olmayanlar

5- Ailede meme kanseri olayı varsa

6- 40 Yaşın üzerindeki kadınların meme kanserine yakalanma riski daha fazladır.

Meme kanserinde erken teşhis tedavi için çok önemli bir faktördür. Erken teşhis sayesinde kanseri büyük ölçüde tedavi edilir.

Meme kanserinin erken teşhis edilebilmesinde kadınların üzerine düşen görev ayda bir defa düzenli olarak kendi kendilerine kontrol yapmaları gerekir. Bu kontroller sırasında meme dokusunda bir farklılık görülürse hemen doktora gitmelidirler.

Diğer bir durum ise, kendi kendine elle yapılan kontrollerde ele gelen sertlik ve kabarmanın kanseri olmadığıdır. Bu yüzden telaşa kapılmayın ancak doktora durum bildirilmeli ve muayene olunması gerekir.

Kendi kendine yapılacak meme muayenesi gözle, yatar halde ve ayakta elle yapılan muayeneler bütünüdür. Aynanın karşısında meme dokusu incelenir, göze gelen bir farklılık, meme dokusunda yeni meydana gelen değişik renkler, kabarma, meme üzerindeki portakal kabuğuna benzeyen bir görüntü gibi durumların olup olmadığına bakılır.

Meme Kanseri Belirtileri

Gözle ve elle yapılan muayene sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar şöyledir ;

1- Meme derisinde kalınlaşma, şişme veya renk değiştirme

2- 2 Haftadan daha uzun bir süre ele gelen sertlik veya kitle

3- Memenin başında kızarma, yara yada kalınlaşma

4- Memede yada memenin başında içe doğru bir çekinti olması

5- Memenin şeklinde değişmeler

6- Meme başının pozisyonunda farklılık

7- Meme başında görülen akıntı

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, bu durumların yeni olmasıdır. İki meme arasında büyüklük farı eskiden beri varsa endişe etmeye hiç gerek yoktur. Fakat bu durumlar yeni bir şey ise bir belirti olarak değerlendirmesi yapılmalıdır.

Bu belirtiler meme kanseri habercisi olabileceği gibi genellikle kanserden kaynaklanmaz. Bu sebeple, önlem alınması ve ihmal edilmeden doktora başvurmak gerekir.

Meme Kanseri Tedavisi

Doktorun yapmış olduğu tetkiklerden sonra meme kanseri teşhisi konulmuşsa, rahatsızlık farklı yöntemlerle tedavi edilebilir. Burada rahatsızlığın hangi aşamadayken teşhis edildiği çok önemlidir. Erken teşhis rahatsızlığın tedavisinde büyük bir rol oynar.

Kısırlık Tedavisi (Doğal Yöntem)

Değerli doktorcan takipçilerimiz şimdi sizlere kısırlık problemini ortadan kaldırabilecek bir ürünün tanıtımını yapmak istiyoruz.Bu ürün sayesinde kısırlık problemini ortadan kaldırabilmeniz mümkün olabilir.Bunun için size vereceğimiz bilgileri dikkatlice gözden geçirin.

Kısırlığa Çözüm 

Sperm sayısı yetersi olan, sperm kalitesinin azlığından dert yananlar, bütün dünyada büyük bir etki yaratan cym plus kısırlık hapı Türkiye’de satışa sunuldu. Kullanan erkeklerde spermi canlandırıyor, sperm hareketliliğini yükseltiyor, sperm sayısı ve kalitesini en üst seviyeye çıkartıyor. Bu ürün ile çok sahibi olamayan çiftlerin işi daha kolay oluyor.

Düzenli kullanımda sperm sayısını ve sperm kalitesini artırabilirsiniz. Cym plus tamamen bitkisel bir içeriğe sahiptir. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve tamamen doğal bir üründür.

CYM Plus’ın Faydaları

1- Kısırlığı tedavi eder

2- Sperm sayısı artırır

3- Sperm kalitesini yükseltir

4- Daha güçlü sertleşme ve ereksiyon sağlar

5- İktidarsızlık problemini çözer

6- Döllenmeyi yükseltir.

Kısaca Cym plus çocuk sahibi olmanıza ve zevkli bir cinsel hayata kavuşmanıza yardım eden bitkisel bir araçtır.

Kısırlık problemi bulunan erkeklerde bitkisel bir çözümdür. Sperm sayısını, kalitesini ve sperm canlılığını artırıp çocuğu olmayan çiftlere bitkisel bir alternatiftir. Tarın ve köy işleri bakanlığı tarafından izin ile ithal edilen cym plus bitkisel takviyedir.

Adet Sancılarını Geçirmek İçin

Adet Sancılarının Sebepleri ve Tedavisi


Adet kanaması sırasında veya öncesinde kasıklarda meydana gelen rahatsızlıkları menstrüel kramp adı verilir.Hemen hemen her kadının rastladığı hastalıklardandır.Adet sırasında ağrılar sırta ve bacaklara yayılabilir.Ağrılar genellikle adetten 1 gün önce başlar; adetin ilk günü ağrılar çok şiddetlidir ve 2-3 gün sürer.Adet kanaması geçiren kadınlarda aynı zamanda kabızlık,ishal,baş ağrısı,bulantı gibi rahatsızlıklar da görülmektedir.Eğer ağrılar normal zamanda gelen adet kanamasındaki miktarda değilse, şiddetli ise ve 2-3 günden uzun sürüyorsa mutlaka doktorunuza başvurun.

Adet Sancılarının Sebepleri:
– Endometriozis
– Yumurtalık kistleri, tümörleri
– Pelvik inflamatuar hastalıklar
– Myomlar
– Uterus polipleri
– Rahim içi yapışıklıklar
– Rahim içi araçlar
– Rahim ağzındaki darlıklar
– Rahim tümörleri
– Kızlık zarının tam kapalı olması
– Çift uterus septun bulunması
– Geçirilen enfeksiyonlar

Adet Sancılarının Tedavisi:


Genellikle orta dereceli bölgesel sıcak uygulamalar ile tedavi edilir.Bunun için de sıcak su ile yapılan banyo ya da ayaklara sıcak uygulama yapılması tavsiye edilir.Bu yöntemlerde dikkat edilecek nokta sıcak uygulamaların direkt olarak karına değil vajinaya yapılmasıdır.Adet sancılarının tedavisinde inflamatuar grubundaki ağrı kesici ilaçların etkisi de oldukça fazladır.İlaç kullanımına adet kanamasından önce başlandığında etkisi daha da belirginleşir.Ağrı kesicilere rağmen ağrılar kesilmemişse doğum kontrol hapları doktor tarafından tavsiye edilir.Eğer adet kanamasından önce bulantı,baş ağrısı gibi rahatsızlıklar oluyorsa adetten 1 hafta önce tuz kullanımı azaltılmalıdır, doğal idrar yaptırıcı maydonoz, ıhlamur gibi besinler tüketilmelidir.Ağrıyı gidermeye yönelik bir diğer yöntem ise düzenli yapılan egzersizlerdir.

Rektal Kanama Belirtileri, Rektal Tedavisi

Rektal Kanama Belirtileri ve Tedavisi
   Dışkılama sırasında makattan kan gelmesinde rekral kanama(hematokezia) adı verilir.Rektal kanamalar bazı hastalıkların en önemli habercisi olabilmektedir.Ülkemizde kadınlarda ve erkeklerde görülme olasılığı neredeyse eşittir.Birçok insanın utanması ve korkması nedeni ile söyleyemediği bu kanamalar ciddiye alınmazsa kansere yol açabilmektedir.Rektal kanamalar ağırlıklı olarak kalın bağırsağın son kısmını oluşturan anüs kaynakladırı.Rektal kanamalarda kanın rengi kanamanın yerine göre değişir.
   Rektal kanamalara genellikle kalın bağırsakta oluşmaktadır ve büyük olasılıkla bağırsağın alt bölümlerinde veya anal bölgede oluşan hastalıklar nedeni ile ortaya çıkmaktadır.Dışkıdan açık kırmızı renkli kan gelmesi hemoroid ve fissür adı verilen anal hastalıklarla ilgilidir.Dışkıdan koyu renkli kan gelmesi ise kalın bağırsağın üst bölümlerinden,ince bağırsaktan ve üst sindirimden kaynaklanmaktadır.Kan uzun süre bağırsak bakterileri ile temas ettiği için bakteriler tarafından sindirilir ve rengi koyulaşır.Nadiren midede,ince bağırsaklarda ve kalın bağırsakta aşırı kanama oluşursa bunların hızla aşağı inmesi ile oluşur.

Rektal Kanama Belirtileri:
– Makattan kan gelmesi
– Makatta kaşıntı
– Dışkılama sırasında zorlanma
– Kabızlık
– Makatta ağrı
– Hemoroid
– Fissür

Rektal Kanamaların Tedavisi:
   Tedavi yöntemi kanamanın rengine,şiddetine ve miktarına göre değişebilmektedir.Hafif kanamalarda basit tedavi yöntemleri uygulanırken şiddetli kanamalarda mutlaka doktora gidilmesi gereklidir.Her rektal kanama araştırılmalıdır özellikle 50 yaşın üzerindeki hastalarda daha da önemsenmelidir.Basit bir rahatsızlık olarak düşünülen rektal kanamalar birçok ciddi hastalığın habercisi ve belirtisi olabilmektedir.İştahlı bebeklerde ve çocuklarda hafif kanama sık görülen rahatsızlıktır.Bebeğin normal dışkısı makat ağzındaki ve çevresindeki derileri tahriş edebilir.Bebeklerde ve çocuklarda genellikle kabızlık nedeni ile oluşur.Çok nadiren kıl kurtları da makatta kaşınma ve rektal kanamalara yol açabilmektedir.

Selülit Giderme Önerileri

Kadınlarda Selülit 

Yaz aylarında tatil planları yaparken kadınların başlıca problemi olan selülit’tir. Hemen hemen her kadının baş belasıdır selülitler. Ondan kurtulmak bile bin bir derttir. Ne yaparsanız yapın düzelmeyebilir. Çoğu kadın bu durumundan utanır bile. Ama bu mankenlerde dahi ya da çok ünlü insanlarda da vardır. Çünkü arsız bir problemdir selülit.

Aslında bu problem kadınlardan daha fazla erkeklerde görülür ama kadınların epilasyonlarından dolay daha çok göz önünde bulunur. Selülit insanların ergenlik döneminde başlayıp, ölünceye kadar sorun yaşayabileceği bir şeydir. Bunu yok etmek çok zordur. Kilo fazlanız varsa ve onu yok etseniz bile selülit geçmeyebilir. Çünkü sadece kilo ile alakalı bir durum değildir bu sorun.

Selülit Çözüm Önerileri

Selülitin tedavisi pek kolay olmasa da bu yazacaklarımızı uygulamanızda mutlaka fayda olacaktır. Her zaman hayat felsefesi olarak form yemekleri yemeye çalışın. Sigara kullanmayın. Alkolden uzat durun. Anti selülit kremi kullanın ama bunun doğru seçim olduğuna kesin olarak inanın. Vücudunuzdaki fazla yağları atmak için sürekli spor yapın. Yürüyüşlere çıkın ve günde minimum 1 saat yürüyüş yapın.

Ancak bunları yapsanız bile herhangi bir düzelme yoksa mutlaka doktora başvurun. Günümüzde estetik cerrahi alanındaki gelişmeler de selülitle mücadelede oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Doktorunuzun talimatlarına göre selülit sorunundan kurtulabilir ya da selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Yine bir fayda etmediğini hissettiğinizde doktor bunun için estetik ameliyat bile önerebilir. Bunun kararını vermek tabi ki size kalmıştır. Yapmak isterseniz selülitlerinizden kurtulmak için operasyona bile girebilirsiniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz maddeleri uygulamak hayat boyu estetik operasyon geçirmiş olsanız bile size iyi gelecektir. Çünkü düzenli yasam vücudunuzu düzene sokup fazla yağlarınızdan kurtaracaktır.

 

Doğum Kontrol Haplarının Dış Etkileri !

Doğum Kontrol Haplarının Dış Etkileri ve Faydaları


   Doğum kontrol hapları kadınların yumurtalıklarında üretilen östrojen ve progesteron hormonlarının laboratuvar ortamında üretilmiş türevlerini içeren ve düzenli olarak kullanıldıklarında gebeliği oldukça başarılı bir şekilde önleyen ilaçlardır.Günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde birçok insan istenmeyen gebeliklerden korunmak için en basit yöntem olarak doğum kontrol haplarını seçmektedir.Doğum kontrol hapları sadece gebelik açısından değil kadın sağlığı açısından da etkili bir yöntemdir.Doğum kontrolünün yanı sıra doktor tarafından tedavi amaçlı reçetede verilebilir.

Doğum Kontrol Haplarının Dış Etkileri:
– Adet kanamaları; doğum kontrol hapı kullananlarda adet kanamaları 28 günde 1 defa düzenli olarak meydana gelir.
– Adet kanamaları miktarı; kanamalar eskisine göre daha azdır ve kısa sürer.
– Kansızlık riski; kanamalar daha az ve kısa sürdüğü için anemi riski azalır.
– Adet sancısı; adet sancılarını en aza indirir, bazı durumlarda adet sancısı nedeni ile doktora gidenlere reçetede verilir.
– Ovülasyon ağrısı; doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda yumurtalama olmadığı için yumurtalama sırasında meydana gelen kasık ağrıları olmayacaktır.
– Gerginlik; doğum kontrol hapları adet öncesi gerginlikleri ve stresleri yok derecede ortadan kaldırmaktadır.
– Göğüs hassasiyeti; göğüs hassasiyetlerini en aza indirir.
– Sivilce ; doğum kontrol hapı kullananlarda ciltte yağlanma ve sivilce nadiren görülür.
– Tüylenme; tüylenme en az seviyede görülür.
– Yumurtalık kistleri; doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda yumurtalık kistleri daha az görülmektedir.
– Yumurtalık kanseri; fazla yumurtalama nedeni ile yumurtalıklar zarar görüp kansere yol açabilmektedir.Doğum kontrol hapları vücudu yumurtalık kanserine karşı korur.
– Rahim kanseri; doğum kontrol hapları rahim kanserine karşı koruma sağlar.1 yıllık kullanım kanser riskini %50 azaltır.Kullanım süresi arttıkça kanser riski azalır.
– Myomlar; doğum kontrol hapları myom oluşma riskini de önemli ölçüde azaltır.
– Endometriozis; hafif derecede endometriozis görülme riski ile bu rahatsızlığa bağlı adet sancılarını azaltır.
– Meme hastalıkları; doğum kontrol hapları biopsi ile tanı konmuş meme hastalıkları riskini azaltır.

Düzensiz Adet Kanaması için Tedavi

Adet Kanaması Düzensizliği ve Tedavisi

Adet kanaması miktarı fazla ise yada kanama süresi bir haftayı aşıyorsa kesinlikle jinekoloğunuza gitmeniz gerekir. Yapılacak olan ultrason rahim iç tabakasının kalınlığı ve bu kalınlığa eş olabilecek tümör var olup olmadığına bakılır.

Ultrason kanamayı artıracak rahim kalınlaşması da ekarde edilebilir. Bunun dışında kanama miktarı yoğun değil fakat sürekli oluyorsa, hormonal açıdan herhangi bir pataloji var mı yok mu buna bakılır.

Eğer spiral varsa bu değerlendirilerek çıkartılır. Enfeksiyon oluşmuşsa uygun tedavi seçilerek yapılır. Fakat kanamaya sebep olan bir miyom ise tedavi yöntemi cerrahi müdahele olabilir.

Herhangi bir pataloji yada yer kaplayıcı bir oluşum bulunmadıysa ve enfeksiyon yoksa hastanın yaş grubuna göre tedavi yapılır. Hasta olan kişi 35 yaşının üzerindeyse, kanama miktarı normalinin çok üzerindeyse ve tedaviye hiçbir şekilde cevap vermiyorsa örnek alınarak inceleme yapılır.

Hiperplazi gibi kansere sebep olan bir durum söz konusu değil, sadece düzensiz hormonal salınım dan oluşan bir durum varsa basit hormonal preparatlar ile kanama düzensizliği ve adet döneminde oluşan fazla kanama düzeltilebilir.

Hasta olan kadın ağız yolu ile hormon almasına engel bir durum varsa bu noktada kanama miktarını azaltan hormonlu spiraller takılabilir.

Kadınlar Neden Kolay Hastalanırlar?

Kadınların Kolayca Hastalanması

Kadın sağlığı günümüzdeki en önemli sağlık sorunlarının başında gelmekte ve erkeklere oranla kadınlar daha çok hastalanmaktadır. Karşı cinse oranlara kadınlarda vücut dirençlerinin virüslerle mücadelesinde bir hayli zorlandığı uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.Bunların başında enfeksiyon kapan hastalar doktorlarına başvurmadan toplumumuzdan gelen kültüre ve geleneğin etkisinde kalarak, halk arasında koca karı ilaçları olarak tabir edilen gıdalara ve baharatlara yönelmektedir.

Uzmanların ve doktorun görüşleri hastalanıldığı zaman bu tür karışımlar yerine, bir hekime başvurmalarını şiddetle önermektedir. Bu karışımlar farklı hastalıklarda da tekrar tekrar kullanıldığından bünyede olumsuz etkiler yaratacağı gibi vücut direncini de kırmaktadır. Bağışıklık sistemlerimizdeki sorunların geneline bakıldığında, alınan hapların yan etkileri, içtiğimiz şurupların ve yediğimiz iğnelerle birlikte bağışıklık sisteminin direnci tamamen minimum düzeye çekilerek vücut tamamen savunmasız kalmaktadır. İnsan vücudu kendi refleks sistemimiz dışında, birde bünyemizde bulunan savunma sistemi vardır ve bu savunma sistemi dış savunma sisteminden daha önemli rol oynuyor.

Hastalanan Kadınlar Ne Yapmalıdır?

Hastalıklar sadece bedensel olmak zorunda değillerdir. Kadınların vazgeçmediği huylar ileride çok ciddi hastalıklara dönüşebilmektedir. Bu nedenle psikolojimizin ve ruhsal dengemizin yerinde olması gerekmektedir. Kadınlarda belirgin hastalıklar az çok bilinse de siz siz olun sağlığınızı ikinci bir plana atmayın. Hastalık riskini azaltmak içinde bol meyve sebze tüketin. Kadınlarda doğum öncesi yaşanan aşermelerde de meyve sebze aile bireyleri için kurtarıcı olmuştur.

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopoz kadınlarda östrojen üretiminin azalma gösterdiği zamanda yada bittiği döneme verilen bir isimdir. Bu dönemde kadınlarda doğurganlık azalır.

Menopozun Belirtileri Nelerdir?

Menopoz evresi durumu aslında kadınların en çok korktuğu durumlardan birisidir. Doğurganlık azalacağı için kadınlar cinsel hayatlarının da sona ereceğini düşünürler.

Ülkemizde menopozun kadınlarda görülme yaşı tam olarak bilinmiyor. Ortalama Türkiye’de görülme yaşı 45-55 yaşları arasındadır. Sigara kullanmak menopoza erken girmeye neden olan bir durumdur.

Kadınlarda Menopoz Belirtileri

 1.  Geceleri ateş basması,
 2. Terlemeler,
 3. Kalp çarpıntısı,
 4. Unutkanlık hali,
 5. Sıkıntı ve gerginlik durumu,
 6. Depresyon gibi psikolojik etkenler,
 7. Vajinal kuruluk,
 8. Kemik yoğunlu azalması,
 9. Meme dokusunun ortadan kaybolması,
 10. Cildin incelmesi, ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmalar,
 11. Cinsel birliktelik sırasın meydana gelen ağrılar,
 12. Kaşıntı hali,
 13. Durmadan idrara çıkma ve idrar yaparken zorlanma

Bu dönemde kemik yoğunluğu azalması nedeniyle kemik kırılması gibi durumlar olabilir. Tedavi yöntemi olarak yapılmakta olan östrojen tedavisi ile beraber kalsiyum alınması bu ihtimali ortadan kaldırmaktadır.