Kalp krizi anında ne yapılmalıdır ?

Sevgili doktorcan takipçilerimiz çoğu insan merak eder.Kalp krizi geçirildiğinde ya da yakınımızdaki bir insanın kalp krizi geçirdiğini gördüğümüzde ne yapmamız gerekir diye ?

Kalp krizi geçiren bir insan gördüğünüzde hemen ona aspirin çiğnemesini söyleyin ya da buna yardımcı olun.Kendiniz için de bunu yapabilirsiniz ; çünkü aspirin çiğnemek kalbi rahatlatacaktır.Saygılarımızla.

Lensin Yanlış Takıldığı Nasıl Anlaşılır ?

Merhaba doktorcan okuyucularımız şimdi sizlere lensi yanlış mı ya da doğru mu taktığınızı anlayabilmeniz için küçük bir ipucu vereceğiz.Doktor kontrolü ile aldığınız lensin doğru ya da yanlış mı olduğunu başta hiçbir insan doğru düzgün anlayamaz.Zaman içerisinde kullanımdan dolayı zaten bu sorun ortadan kalkacaktır.Şimdi yanlış lensin nasıl anlaşılacağını anlatalım

Lensi yanlış takarsanız gözleriniz acımaya başlayacaktır yani lens gözlerinize batacaktır.Lensi çıkarıp diğer yüzünü dönderip tekrar takmayı deneyiniz.

İkinci yöntem ise lensin göze gelen kısmı daha kaygandır.

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Değerli Doktorcan okurlarımız, bugün Alkali Su hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sonrasında da alkali su nasıl hazırlanır ona geçeceğiz. vücudumuzun sağlıklı olması ve kilo vermeye yardımcı bir tarifi siz değerli dostlarımıza, alkalik suyun tarifini vermek istiyoruz.

Benim de sabah akşam olarak tükettiğim bir alkalize suyun tarifi hem vücudumuzdaki asidik düzeyi azaltıyor hem de sağlıklı kilo vermemize faydalı oluyor.

Alkali Su hakkında Google da daha fazla araştırma yaparak detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ancak genel özetiyle yediğimiz tükettiğimiz zararlı, hormonlu ve yapay ürünlerin vücudumuzda neden olduğu asit birikmesini azaltıyor. Asidik bir vücut hastalıklara ve kilo almaya da yatkın oluyor. Sabah, akşam yemeklerden önce tüketerek vücudunuzu BAZİK hale getireceksiniz.

Şimdi Alkali Su Malzemelerine Geçelim;

* Çeyrek limonun suyu
* İngiliz karbonatı (karbonat olarak da bilinir) eczanelerde bulabilirsiniz.
* Kireçsiz içme suyu

Alkali Su Hazırlanışı:

* Bir su bardağı soğuk su içerisine 2 çay kaşığı kadar İngiliz karbonatlı ekliyoruz. ( su soğuk olmazsa zor içiliyor 🙂 )
* sonrasında İngiliz karbonatını suyun içinde iyice erittikten sonra elimizdeki limonu da üzerine sıkıp tekrardan karıştırıp lıkır lıkır içiyoruz.

Tadı maden suyu gibi olduğu için rahatlıkla içebilirsiniz. Bunu sabah akşam tüketip 1 ay sonra değişimleri kendiniz görün. Alkalize aynı zamanda iyi bir bağırsak temizleyici ve çalıştırıcıdır. Bir haftanın sonunda bağırsaklarınızın da çalışmaya başladığını fark edeceksiniz.